OGŁOSZENIA DUSZPASTERKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

29  KWIETNIA  2024 R.

Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.

1. Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.

2. W poniedziałek, czcimy św. Katarzynę Sieneńską. w Jutro przypada także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętamy o kapłanach, którzy złożyli ofiarę z życia w czasie II wojny światowej. W tym dniu po Mszy św. o godz. 18.00 próba dla dzieci komunijnych.

3. W środę, rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską w tygodniu przed Mszą Św. o godzinie 18.00, w niedzielę przed sumą ( w kaplicy o godz.19.00 ), dzieci komunijne, w miarę możliwości na nabożeństwach powinny być codziennie. 1 maja czcimy również świętego Józefa Rzemieślnika, patrona ludzi pracy.

4. W pierwszy czwartek miesiąca, patronuje nam św. Atanazy, 2 maja z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi modlimy się za rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych i uczucia patriotyczne.

5. W pierwszy piątek miesiąca, 3 maja, będziemy celebrować uroczystość Maryi Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja W dniu tym ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. Msze Św. będą odprawione jak w niedzielę. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie nabożeństwa majowego i odnowienia Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 16.30, będzie również możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

6. W pierwszą sobotę miesiąca, wspomnienie św. Floriana, o godz. 17.30 odmówimy Różaniec i odprawimy nabożeństwo majowe powierzając w nim intencje strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych Mszę św. o godz. 18.00 zakończymy Apelem Jasnogórskim. W tym dniu odwiedzimy chorych i starszych Parafian z Komunią Świętą od godz. 9.00.

Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

ks. Zdzisław Sideł

PLAN PIELGRZYMKI DO LICHENIA

11 maja 2024r.

4.20 - Zbiórka na parkingu

4.30 - 10.30 Przejazd ze Smardzowic do Lichenia

7.00 - 8.00 Postój MOP Stobiecko

10.30 - przyjazd do Lichenia

11.00 - 14.00 Zwiedzanie z przewodnikiem

14.00 - 16.00 Czas wolny / obiad / zakupy / wieża widokowa

16.00 - 16.45 Msza Św.

17.00 - Wyjazd z Lichenia

17.00 - 20.30 Przejazd do Częstochowy

18.30 - 19.00 postój MOP Skoszewy Zachód

20.30 - przyjazd do Częstochowy

21.00 - 21.30 Apel Jasnogórski

22.00 - 24.00 Przejazd z Częstochowy do Smardzowic

Koszt 150 zł obejmuje:

- przejazd autokarem

- zwiedzanie z przewodnikiem

- wjazd na wieżę widokową

Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną i Plan pielgrzymki do Lichenia
INTENCJE MSZALNE: 28 KWIETNIA - 5 MAJA 2024 R.